İnternetten Para Kazanma

Youtube Para Kazanma

Youtube Para Kazanma

Youtube Para Kazanma | Youtube üzerinden çok güzel paralar kazanılmayacağını bilmeyen yoktur. Bilmiyorsanız da, evet muazzam bir pasta mevcut. Üstelik bir dilim almanız için sizi tutan hiçbir şey yok. Sadece düşünüp hayata geçirmeniz yeterli. Bu yazıda Youtube üzerinde en kolay para kazanma metotlarını öğrenerek, bunları hayata geçiren şanslı kişilerden biri olacaksınız. Hazırsanız kemerlerinizi bağlayın. Başlıyoruz!

Youtube Platformuna Nasıl Başlanır?

Youtube’a başlamanın ilk adımı, ne tür bir içerik üreteceğinize karar vermektir. Fikir güzel olduktan sonra Youtube üzerinden para kazanmaya başlamanız çok basit olacaktır. Fikir üretirken yapılan en büyük hatalardan birisi, daha önce hiç yapılmamış şeylerin arayışına girmektir. Evet, böyle bir fikir bulursanız büyümeniz ve çok büyük gelirler elde etmeniz çok daha kısa süre sürecektir. Ancak bunu bulma olasılığınızla, piyangoyu tutturma olasılığınız başa baş yarışır.

Zaten tutmuş içerikleri, olduğu gibi veya işleri hızlandırmak istiyorsanız, bulunduğunuz topluma entegre etmek bu işin en önemli tüyolarındandır. Telefon icat edilmiş. Bunu geliştirip milyonlar kazanmak varken neden tekrardan telefonu sıfırdan icat edesiniz ki? Tamamen zaman kaybı!

Zaten yapılmış bir fikir tutmaz diyebilirsiniz ancak ülkemizde bunu çok başarılı yapan biri var. Evet, tahmin ettiğiniz isim Acun ILICALI. Kendisi dünya çapında tutmuş fikirleri, toplumumuza uyacak şekilde geliştirerek çok büyük başarılar elde etmiştir. İşte olay tamamen bu!

Yüzümüzü Göstermek Şart Mı?

Tabii ki, HAYIR! Youtube için yüzünüzü göstermeniz kesinlikle şart değil. Hatta yüzünü göstermeden Milyoner olan o kadar çok Youtuber mevcut ki, saysak makale uzar gider. Örnek mi istiyorsunuz?

Yüzünü Göstermeden Milyonlar Kazanan Youtube Kanalları;

Bu kanalların ortak noktası, yüzlerini göstermeden milyonlarca dolar kazanmaları. Siz de yüzünüzü göstermeden büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Hatta çoğu kanal fikrinde konuşmanıza bile gerek yok. Dünyaya açılmak için birebir değil mi?

Youtube Para Kazanma

Yüz Göstermeden Youtube Video Fikirleri

  • Ünlü Olmuş Viral Videoları Paylaşmak

İnternet dünyası videolar izlemeye bayılıyor ve bu videolardan oluşan bir Youtube kanalı kurmak oldukça basit. İnsanların çektiği ve çok popüler olan videoları kolajlar haline getirerek paylaşabilir ve çok kısa sürede siz de bir Youtuber olabilirsiniz.

  • Motivasyon Kanalları

Son zamanlarda oldukça popüler olan motivasyon konuşmalarını, röportajları veya arka plana müzik koyarak motivasyon hikayeleri paylaşabilirsiniz. İnsanlara hem umut depolamak, hem de para kazanmak mı? Bundan güzel bir şey olamaz.

  • Korkunç Hikayeler Paylaşmak

Bu fikirde başarılı olabilmeniz için ses büyük önem arz ediyor. İnternette olan veya çocukların arasında birbirine anlattığı korkunç hikayeleri sesli bir şekilde anlatarak milyonlarca izlenmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken mikrofon karşısına geçerek, hikayeleri anlatmak. Hepsi bu.

  • Ürün incelemeleri

Çoğumuz yeni bir ürün almadan önce o ürünle ilgili küçük bir araştırma yaparız. Böylece ürünü alıp almamaya karar vermemiz kolaylaşır. Normalde aldığınız veya alacağınız ürünleri açarken videoya alıp, ürünü tanıtarak içerik üretmeniz mümkün.

  • Derleme Videoları

Hayvanlar, insanlar, spor, haberler, kazalarla ilgili videoları derleyerek paylaşarak Youtube üzerinde hemen içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Doğru video seçimleri ve güzel bir düzenleme ile çok kısa sürede çok fazla izleyiciye ulaşmanız çok kolay!

Youtube Para Kazanma

Youtube Nasıl Para Kazanılır?

Fikrimize karar verdik ve içeriklerimizi yüklemeye başladık. Güzel, ama Youtube’dan nasıl para kazanacağız? Youtube içerik üreticilerine, video izlerken o bir anda karşınıza çıkan reklamlar var ya, işte o reklamların gelirleriyle para ödemektedir. Para kazanmak için öncelikle, Youtube videolarınıza reklamlar eklemeniz gerekiyor. Bu sayede uyurken bile para kazanabileceksiniz.

Youtube Videolarına Nasıl Reklam Eklenir?

Youtube videolarına reklam eklemek için öncelikle Youtube platformunun belirlediği şartları yerine getirmelisiniz. Peki nedir bu şartlar?

  • Son 12 Ay içinde en az toplam 4000 saat izlenmeye sahip olmalısınız.

Bu hesabı şöyle yapabilirsiniz, mesela 1 saat uzunluğunda sadece 1 videonuz bulunmakta. Eğer bu videonuzu tam 4000 kişi baştan sona izlerse 4000 saat izlenmeyi doldurmuş sayılırsınız.

  • 1000 aboneye sahip olmak.

Bu iki önemli şartı sağlarsanız, Google’ın reklam servisi olan Google Adsense Başvurma hakkına sahip olursunuz. Başvurunuz 1 gün ile 2 hafta içinde sonuçlanacaktır. Onayı aldıktan sonra artık tüm videolarınızdan para kazanabilir hale geleceksiniz.

Related posts
İnternetten Para Kazanma

Tiktok Para Kazanma - 2022

İnternetten Para Kazanma

Instagram'dan Para Kazanma Yöntemleri 2022 - instagramdan para kazanmak

İnternetten Para Kazanma

Trendyolda Satış Yapmak

İnternetten Para Kazanma

internetten Para Kazanma Yolları

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.