İş Fikirleri

Yeni İş Fikri Nasıl Bulunur? – İş fikirleri

İş fikirleri

Yeni iş fikri bulmak her geçen gün azalıyor gibi gelse de günümüzde her gün farklı ve değişik iş fikirlerini duymak mümkün. Herkesin kendince fikirleri mutlaka vardır, ancak bunların iyi bir iş fikri olması için belli şartlarının olması gerekir.

Bu sebeple iş fikri bulmak için doğru yöntemlerle başlayıp doğru sonuçlara yönelmeniz gerekir. Bunun için sizlerin doğru başlamanız ve doğru yere bakarak doğru sonuçlara ulaşmanız için 7 önemli yerleri sıraladık.

1. Sorunları Bul ve Çözüm Üret

Piyasadaki değişkenlere ve sorunlara göz gezdirerek başlayabilirsin. Bu bazen gündelik hayatındaki sorunlar olabilir bazen de kitlesel bir sorun olabilir. Her ne olursa olsun sorunu bulup olduğu yerden çıkartıp bir çözüm üreterek iyi bir iş fikri elde edebilirsiniz. Buna örnek gösterilmek gerekirse, poşet çantalardan kurtulmak için bez çanta üretimi, ya da pandemi döneminde online iş çözümleri gibi çözümleri gösterebiliriz.

İş fikirleri

2. Var Olan İşi İyileştir ya da Geliştir

Var olan işi iyileştirebilirsiniz ve bu iş fikrini kullanabilirsiniz. Ancak burada önemli olan geliştirdiğiniz işin değerinin artması ve var olanın üzerinde bir iyileştirmenin gerçekleştirilmiş olması gerekir. Müşterileriniz kimi zaman iyi bir geliştirme için size geçmeyi ya da fiyatınız pahalı olsa daha iyi bir iş için sizi tercih edecek konumda olmalıdır.

Buna örnek olarak cep telefonlarını gösterebiliriz. Her telefon ile görüşme yapabilirsiniz ya da görüntülü konuşabilirsiniz. Güzel fotoğraflar çekip videolarınızı kaydedebilirsiniz. Ancak her zaman daha fazlasını ödeyebileceğiniz her yıl bol yenilik ve iyileştirmelerle daha yüksek fiyatlı modellerin çıkmasını gösterebiliriz. Burada kimisi, ben zaten mevcut telefonumla da görüşüyorum, yenilememe gerek yok gibi tepkiler verebilir ancak kimisi de yenilik için ekstra ücret ödemeyi kabul ederek iyileştirmeleri kullanmak faydasını görmek isteyebilir.

3. Piyasadaki Boşluğu Bul

Piyasadaki boşlukları bulmak ne kadar zor olsa da o boşlukları doldurduğunuzda mutlak kazanç elde etmeniz kaçınılmazdır. Organik ürünlere ulaşımın zor olduğu büyük şehirlerde organik ürünlere yönelik bir piyasa kurabilirsiniz.

4. Bir Dilek Gerçek Olsun

Bazen her sohbetin içerisinde “… olsaydı hiç de fena olmazdı,” gibi cümleler kurulduğunu hatırlarsınız. Bu yüzden kuracağınız sistemde bazen bir dilek üzerine odaklanarak bu dileği gerçekleştirmek çok çarpıcı olabilir. Genellikle bu tarz konuşmalarda geçen dileklere uygun ürünler ya da koşullar bulunduğunuz yer dünya çapında olsa da bulunduğunuz yer için muhakkak üretilmemiş ya da hizmeti sunulmamıştır.

5. Önsezilerini Dinle

Bazen bir iş fikri aklınıza gelir ve bu fikri uygulasanız çok fazla para kazanacağınız hissine kapılabilirsiniz. Bu fikrinize daha çok odaklandıkça bu kar hissi de otomatikman artacaktır. Fikrinizin arkasında koşmayı unutmayın. İyi bir Pazar araştırmasıyla yatırım yapmadan önce bir miktar zaman ve para harcayarak fikrinizin iyi sonuçlar doğurup doğuramayacağını bulabilirsiniz.

Gerçek bir iş fikri bulma ve onun peşinden gitmek konusunda ciddiyseniz, konuşmak boşa harcayacağınız zamandan ibarettir. Bu yüzden aksiyona geçip fikrinize hayat verin.

Related posts
İş Fikirleri

En İyi İnovasyon Örnekleri

İş Fikirleri

2022’de En Çok Kazandıran 50 Meslek ve Maaşları

İş FikirleriBayilik Veren Firmalar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? Getir Kurye Başvuru Şartları 2022

İş Fikirleri

Evden Para Kazanma Yolları 2022

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.