İnternetten Para Kazanma

Trendyolda Satış Yapmak

Trendyolda Satış Yapmak

Trendyol pazaryeri, ülkemizin en popüler e-ticaret şirketleri arasında yer alıyor. Trendyolda satış yapmak için sosyal medya platformlarında olduğu gibi binlerce takipçiye gerek yok. Bu platformda satış yaparken otomatik olarak binlerce kişiye hitap edersiniz. Hedef kitleye kolayca ulaşabilme avantajı sayesinde birçok insan Trednyol üzerinden satış yapmaya başladı. Bunun için minimum şahıs şirketine sahip olmanız ve Trendyol tarafından istenen belgeleri sunmanız gerekir. Trendyolda satış yapmak için gerekenlerden ve komisyon oranlarından bahsedeceğiz.

Trendyolda Satış Yapmak
Trendyolda Satış Yapmak

Trendyolda Satış Yapmak İçin Ne Gerekli?

Trendyol’da mağaza açmak ve satış yapmaya başlamak için bazı belgelere sahip olmanız gerekir. Başvuru esnasında bu belgeler olmadan işleme devam edemezsiniz. İlk olarak minimum şahıs şirketine sahip olmanız gerekiyor. Başvuru esnasında gereken en önemli belge budur. İstenen diğer belge ve bilgiler aşağıdaki gibidir;

 • Ad- Soyad
 • Telefon numarası
 • Şirket e-posta adresi
 • Ürün kategorisi
 • Şirket ve şirket türü
 • TC kimlik bilgisi
 • Vergi numarası
 • Şirket adresi

Trendyolda satış yapmak için bu bilgileri sunmanız yeterlidir. Bu bilgi ve belgelere sahip olduğunuz sürece Trendyol’da satış yapmak için bir engeliniz bulunmayacak.

Trendyol Mağaza Açma Ücreti Ne Kadar?

Trendyol’da satış yapmaya başlamak isteyenler ilk olarak mağaza başvurusunda bulunmalıdır. Trendyol mağaza başvurunuz kabul edildiğinde artık satışa hazırsınız. Mağaza açmak ve Trendyol’da ürün listelemek tamamen ücretsizdir. Fakat yaptığınız satışlardan komisyon alınacağını bilmeniz gerekiyor. Trendyol tüm ürünleri farkı kategorilerde değerlendirerek komisyon oranları belirliyor. Örneğin bir kolye sattığınızda veya bir kazak sattığınızda komisyon oranları farklı olacaktır. Bu komisyon kazancınızdan otomatik olarak kesilecek ve bakiyeniz hesabınıza aktarılacaktır. Trendyol mağaza başvurusu ve benzeri süreçlerde ücret ödemeniz gerekmez.

Trendyol Kaç TL Komisyon Alıyor?

Trendyolda satış yapmaya başlamak isteyen binlerce kişi bulunuyor. Mağaza açmak konusunda kararsız kalan ve komisyon oranlarını bilmek isteyen sayısız insan var. Trendyol her satış yapılan ürün için sizden komisyon kesecektir. Komisyon oranları ürünlerin kategorisine göre değişmektedir. Bu komisyon oranları zaman içerisinde değişikliğe uğrasa da genellikle %5 ve %30 arasındadır. Komisyon ödemeleri için ekstra bir şey yapmanız gerekmiyor. Satış gerçekleştiğinde komisyon otomatik olarak alınacaktır. Trendyol pazaryeri, satışı tamamlanan her üründen belirtilen oranda komisyon alınacağını ve buna göre satıcı ödemlerini yapacağını sözleşmesinde bildiriyor.

Trendyol Pazaryeri Ücretli Mi?

Trendyol’da satış yapan kişiler mağaza açma ücreti, ürün listeleme ücreti, mağaza kirası veya hizmet bedeli ücretleri ödemezler. Trendyol’da mağaza açmak ücretsizdir ve sadece satışlarınızdan bir miktar komisyon kesilir. Trendyol pazaryeri, e-ticaret yapmak için en avantajlı ve güvenli aracılığı sunuyor. Hizmet bedeli veya listeleme gibi ücretler alınmadığı için küçük sermayeleri şirketler için iyi bir başlangıç olabilir. Ürünlerini satışa çıkarmak isteyenler hemen belgeleri sunarak mağaza açabilir ve ücretsiz bir şekilde satış yapmaya başlayabilirler.

Trendyol Komisyon Oranları

Trendyol komisyon oranları diğer e-ticaret sitelerine göre gayet avantajlıdır. Ürünlerin her biri farklı kategorilere göre farklı komisyon oranlarına sahiptir. Trendyol’da satış yapmak isteyenlere fikir olması açısından bazı kategorilerdeki komisyon oranları aşağıdaki gibidir;

 • Aksesuar kategorisi %5-%25
 • Ev ve yaşam kategorisi %5-%23
 • Giyim kategorisi %17-%20
 • Elektronik kategorisi %6-%25
 • Kişisel bakım kategorisi %5-%17

Trendyol’da komisyon oranları bu şekildedir. Bazı durumlarda komisyon oranları değişse de genellikle sabittir. Bu kategorilerde satış yapacaksanız komisyon oranlarını bilmenizde fayda vardır.

Trendyol Komisyon Hesaplama

Trendyolda satış yaparken üründen ne kadar kazanacağınızı bilmelisiniz. Çünkü komisyon ve kargo ücretlerinin olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bu sayede daha verimli bir satış gerçekleştirebilirsiniz. Şirketler ürün satarken aşağıdaki bilgileri gözden geçirmeli ve buna göre kazanç hesaplaması yapmalıdır;

 • Alış fiyatınız
 • Satış fiyatınız
 • Komisyon kesintisi
 • Kargo ücreti

Alış fiyatınız ve satış fiyatınızın doğru orantıda olması gerekir. Çok pahalı veya çok ucuz ürünler her zaman mağazanıza kötü yansıyacaktır. Bu nedenle komisyon oranlarını ve kargo ücretlerini hesaplayarak üründen elde edeceğiniz ne kazancı bilmelisiniz.

Related posts
İnternetten Para Kazanma

Tiktok Para Kazanma - 2022

İnternetten Para Kazanma

Instagram'dan Para Kazanma Yöntemleri 2022 - instagramdan para kazanmak

İnternetten Para Kazanma

internetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma

Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Evden Ek Gelir

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.