Forum: Gelir Yolu RSS
hamster türleri nelerdir
Admin (Administrator) #1
Member since Oct 2022 · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: hamster türleri nelerdir
Hamsterler, Cricetidae kemirgen ailesinin üyeleridir. Asya ve Avrupa'ya özgüdürler. Geçmişte Mısır ve Yunanistan'da evcil hayvan olarak besleniyorlardı, ancak bugün Batı dünyasında en yaygın olarak evcil hayvan olarak tutuluyorlar. Yaşam alanlarında gezinmek için kullandıkları büyük gözleri ve bıyıkları ile ayırt edilirler. Hamsterler boylarına, kürk renklerine ve bıyıklarının uzunluğuna göre sınıflandırılır. Bazı hamster türleri arasında siyah cüce hamster, Çin hamsteri ve Campbell hamsterı bulunur.

Hamsterların birçok farklı rengi ve kürk deseni vardır. Çoğunlukla kahverengi ve siyah renklerde bulunabilirler, ancak bazı hamsterlar pembe, beyaz veya mavi renktedir. Hamsterin türüne göre kürkleri kısa veya uzun olabilir. Bazı varyasyonlar, Moğol cüce hamsteri, Güney Amerika hamsteri ve Campbell hamsterı olarak adlandırılan tüysüz bir hamster çeşidini içerir. Uzun tüylü Suriye altın hamsteri de kendine özgü kürkü olan bir hamster türüdür. Renk dışında, tüm bu varyantlar benzer fiziksel özelliklere sahiptir.

Hamsterlerin farklı kişilikleri vardır, ancak hamsterlerin kişilik türleri büyük ölçüde bakımlarına bağlıdır. İyi bakıldıkları takdirde genellikle sakin hayvanlardır. Ancak ihmal edilirlerse veya yeterince yiyecek verilmezse insanlara karşı saldırgan olabilirler. Hamsterlerde yaygın bir saldırgan davranış türü, onları yüzlerinden ısırmaktır; bu, onları eldivensiz tutarsanız yaralanmalara neden olabilir. Bu tür saldırganlığın bazı yaygın isimleri arasında ısırma ve yanak ısırma; bu terimler, birini doğrudan yüzünden ısırmak ile intikam almak veya yiyecek almak için birini yanağından ısırmak arasında ayrım yapar. İnsanları doğrudan yüzlerinden ısıran hamsterlar, sahiplerinin kötü bakımı veya kötü muamelesi nedeniyle genellikle insanlara karşı kötü niyetlidir.

Farklı hamster türlerinin farklı ihtiyaçları ve gereksinimleri vardır ve farklı davranışları olabilir. Örneğin, Suriye altın hamsterleri tek bir yuvada yaşayan yalnız hayvanlardır; Çin hamsterleri, gruplar halinde yaşayan sosyal hayvanlardır; ve Hint iki çizgili alacaları, diğer alabalıklarla koloniler halinde yaşayan sokulgan hayvanlardır. Gruplar halinde yaşayan hamsterlar, kış uykusu dönemlerinde aç kalmamaları için yeterli yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Ayrıca sınırlı alan veya yiyecek kaynakları için birbirleriyle savaşmamaları için yeterli alana ihtiyaçları var. Bazı sahipler, kafesleri tavandan asarak veya Otomatik İki Seviyeli Kafes Sistemi (ATLCS) kullanarak hayvanları için ekstra alan yaratır. Ek olarak, Suriye altın hamsterları, erken uyanan günlük hayvanlardır; bu nedenle, gündüz saatlerinde açlıktan ölmemek için geceleri yiyeceğe erişmeleri gerekir.

Bir hamsteri neyin iyi veya kötü yaptığına ilişkin bu fikirlere dayanarak, belirli hayvan türlerinin neden böyle davrandıkları açıktır. yapmak. Örneğin, saldırgan hamsterlar, kış uykusu dönemlerinde aç kalmamaları için yeterli miktarda yiyeceğe ihtiyaç duyarlar ve bu da davranışlarını olumsuz etkiler ve bu hayvanlar insanları yüzlerinden ısırdığında insan sağlığını etkiler. Birçoğunun ihtiyaçlarına uygun özel koşullar gerektirdiğinden, hayvanlarımıza nasıl sorumlu bir şekilde bakılacağını bilmek önemlidir.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
Current time: 2023-01-28, 09:11:38 (UTC +03:00)