Forum: Gelir Yolu RSS
hamsterlar neden kusar
Admin (Administrator) #1
Member since Oct 2022 · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: hamsterlar neden kusar
Hamster kusması, bazı durumlara verilen doğal bir tepkidir. Bazı hayvanlar korktuklarında veya acı çektiklerinde sıklıkla kusarlar. Hamsterlar genellikle çok fazla alkol veya uyuşturucu tükettikleri zaman kusarlar. Kendileriyle aynı fikirde olmayan bir şey yedikten sonra da kusabilirler. Ek olarak, yorgun hamsterlar genellikle kötü uyku alışkanlıklarına sahip oldukları için kusarlar. Kusma, hayvanların zararlı maddeleri vücutlarından atmasının bir yoludur.

Hamster kusması, hayvan için bir hayatta kalma mekanizmasıdır. Hayvan zararlı maddelerden kurtulmak için kusar. Bu davranış, potansiyel avcılara karşı bir savunma mekanizması olarak görülebilir. Ayrıca hayvanın zararlı maddeleri yutmadan yiyip içmesinin bir yolu olarak da görülebilir. Ek olarak, korku veya diğer stres biçimlerine yanıt olarak hamster kusması meydana gelebilir. Bu durumlarda, hamster fazla adrenalini sisteminden atmaya çalışıyor olabilir. Son olarak, ağrı sonucunda hamster kusması meydana gelebilir; hayvan, içsel bedensel zarardan kurtulmak için kusabilir.

İnsanlar Kustuğunda -bunu vücudumuzdan zararlı maddeleri atmak için yaparız- tüylü dostlarımız için de hemen hemen aynısı geçerlidir. Hamsterlar çok fazla alkol veya uyuşturucu tükettiğinde kusabilir. Kendileriyle aynı fikirde olmayan bir şey yerlerse de kusabilirler. Ek olarak, yorgun hamsterlar genellikle kötü uyku alışkanlıklarına sahip oldukları için kusarlar. Kusmanın kendisi sağlıksız bir alışkanlık değildir; bunun yerine vücutta biriken toksinleri serbest bırakır.

Hamsterler genellikle korktuklarında veya acı çektiklerinde kusarlar. Örneğin, bir hamster korkarsa, hissettiği stres ve kaygıdan kurtulmak için sık sık kusar. Kusma, hayvanların kendilerini içsel stres veya kaygıdan kurtarmalarının bir yoludur; bu bir kendi kendine ilaç şeklidir. Ek olarak, eğer bir hamster fiziksel acı çekiyorsa, acısını hafifletmek için kusabilir. Hamsterlerin çok fazla yemek yiyerek kendilerine zarar verdiği ve hızla obez ve hasta olmalarına neden olduğu bilinmektedir. Bu durumlarda kusmak hamsterin iyileşmesine ve semptomlarının azalmasına yardımcı olur.

Hamsterler ayrıca çok fazla alkol veya uyuşturucu tükettikten sonra da kusarlar; buna zehirlenme-bulantı ve kusma (PNPVP) denir. Hayvan bir yudum bira veya likör içebilir ve saatler sonra hemen şiddetli kusma yaşayabilir. PNPVP'deki bir faktör, birçok yiyecek ve içeceğin msg (hayvanların bazen yediği bir madde) içermesidir, bu da bir hayvanın belirli yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra kusma olasılığını daha da artırır. Ayrıca, sarhoşken birçok hayvan normalde ayıkken kaçınacakları tehlikeli yiyecek ve içecekleri tüketir. Bu, alkol veya diğer ilaçların etkisi altında tehlikeli maddeleri tükettikten sonra PNPVP'ye yol açar.

Hamsterlerin de kötü uyku alışkanlıkları vardır ve genellikle gecenin bir yarısı hasta ve rahatsız hissederek uyanırlar. Vücutlarının iyi bir uykuya ihtiyacı olduğunun farkında değiller, bu yüzden zayıf uyku alışkanlıklarının neden olduğu bu kritik stres uykusuzluğu zamanında sisteminde herhangi bir şey kusacak. Kusma, birikmiş toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olurken, uyanmak dün geceki aşırı uyku döngüsünden kurtulmaya yardımcı olur.

Hamsterlar, belirli durumlara nasıl tepki verdikleri konusunda insanlara çok benzerler; daha önceki durumlarda korktuklarında veya acı çektiklerinde veya sarhoş olduklarında veya hasta olduklarında sıklıkla kustular. Kusma, potansiyel tehlikelerle mücadele etmelerine ve dün geceki aşırı uyku döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olur. Çoğu insan hamsterlerin yalnızca beyaz tüyler kustuğunu düşünse de, bu aslında oldukça nadirdir. Bunun yerine, çoğu hayvan kil benzeri bir madde kusar. Bu, kendimizi iyi hissetmediğimizde hem insanların hem de evcil hayvanlarımızın ne kadar benzer olduğunu gösterir; sistemimizde dün geceki aşırı uyku döngüsünden kurtulmamıza yardımcı olacak her şeyi kusacağız!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
Current time: 2023-01-28, 09:10:55 (UTC +03:00)