Forum: Gelir Yolu RSS
Hamsterlar ne zaman doğurur
Admin (Administrator) #1
Member since Oct 2022 · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: Hamsterlar ne zaman doğurur
Hamsterler, Asya ve Avrupa'ya özgü kemirgenlerdir. Sadece sevimli ve sevimli değiller, aynı zamanda birçok faydalı özelliğe de sahipler. Bu özelliklerden bazıları evcil hayvan olarak tutulmayı ve insanlar için yiyecek sağlamayı içerir. Ayrıca gözleri, kulakları ve beyinleri var, bu da onları sandığımızdan daha karmaşık hale getiriyor. Adhamsterlar her zaman bu kadar popüler olmadılar, insanlar için harika bir protein kaynağı olacaklardı. İşte sizinle paylaşmak istediğimiz hamsterlar hakkında birkaç gerçek.

Hamsterler canlı doğarlar ve doğduklarından itibaren 3 hafta içinde hareket edebilirler. Ayrıca bu zamanda kendilerini besleyebilirler. Hamsterların gebelik süresi yaklaşık 3 haftadır. Anne hamster doğumdan sonra birkaç gün boyunca yavrusunu sütüyle besler. Yavrularını da kürküyle temizleyecek ve birkaç gün daha beslemeye devam edecek. Yaklaşık bir hafta sonra bebekler kendi başlarına hareket edebilecek ve düzenli olarak yemek yemeye başlayacaklardır.

Hamsterler hem erkek hem de dişi cinsel organları ile üreyebilirler. Hem erkek hem de dişi hamsterin meme uçları vardır ve hamile kalabilirler. Erkek hamsterin testisleri, dişinin karnının altında bulunanların aksine, karnının içindedir. Dişi hamsterin yumurtalıkları, daha sonra karnında taşıyacağı yumurtaları üretir. Çiftleşme sırasında, erkek ve dişi hamster yumurtaları dişinin karnına aktarır ve orada yumurtadan çıkana kadar orada tutar. Hamsterlar 7 yıla kadar esaret altında yaşarlar, ancak yırtıcı hayvanlar, aşırı hava koşulları ve hayatta kalmalarına yönelik diğer tehditler nedeniyle vahşi doğada sadece 2 yıl yaşarlar.

Bir insanın gebelik süresi, bir bebek hamsterdan yaklaşık 9 gün daha uzundur; bir hamster gebelik süresi bir insanınkinden yaklaşık 9 gün daha kısadır! Ortalama olarak, hamsterlar her üç haftada bir doğum yapar; bu, bir insan annenin haftalık hamilelik döngüsüne benzer. Hamsterlerin annelik içgüdüleri nedeniyle çok özel ebeveynlik becerileri vardır; yavrularını şiddetle korurlar ve hatta yavrularını korurken yırtıcılarla savaşırlar. Dişi hamsterlar, yavrularına daha etkin bir şekilde bakmalarından dolayı genellikle yavrularını erkeklerden daha iyi yetiştirirler.

İnsanların bize ne kadar protein sağladıkları düşünüldüğünde, ne kadar akıllı hamsterların yeterli olduğunu takdir etmediklerini düşünüyoruz. ile birlikte! Ayrıca esaret altında tutulabilen veya insanlar tarafından evcil hayvan olarak yetiştirilebilen dost canlısı yaratıklardır. Sadece bu küçük yaratıkları çok sevmemiz mantıklı!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
Current time: 2023-01-28, 09:08:38 (UTC +03:00)