Forum: Gelir Yolu RSS
Hamsterlar ne zaman kısırlaştırılır
Admin (Administrator) #1
Member since Oct 2022 · 7 posts
Group memberships: Administrators, Members
Show profile · Link to this post
Subject: Hamsterlar ne zaman kısırlaştırılır
Birçok insan Hamster'ı evcil hayvan olarak besler. Bu evcil hayvanlar, mükemmel birer arkadaş olan harika yaratıklardır. Bununla birlikte, yeni bir evcil hayvan sahiplenmeden önce, müstakbel evlat edinenler birkaç faktörü göz önünde bulundurmalıdır. Dikkate alınması gereken bir faktör, yeni hamsterlarını kısırlaştırıp kısırlaştırmamaktır. Bu süreç gelecekteki hamster gebeliklerini ve hamster ötenazilerini önlemek için tasarlanmıştır. Ek olarak, kısırlaştırma gelecekteki hamster yavrularının sayısını azaltır. Tersine, zaten kısırlaştırılmış bir hamsterın kısırlaştırılmasının genellikle evcil hayvanın davranışı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Prosedür, gelecekteki hamster gebeliklerini ve hamster ötenazilerini önlemek için tasarlanmıştır. Genel olarak konuşursak, bu prosedür evcil hayvan hamsterlarının daha fazla hamster yumurtası ve hamster bebeği üretmesini durdurmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle dişi hamster sahiplenmek isteyen evcil hayvan sahipleri hangisini almaları gerektiğini evlat edinme kurumuna sormalıdır. Büyük olasılıkla, özellikle evde çocuklar varsa, en iyi seçim yumurtaları kısırlaştırılmamış olan olacaktır. İşlem veteriner hekim tarafından steril bir ortamda genel anestezi kullanılarak yapılır. İşlem sırasında, bir cerrah dişi hamsterin üreme organlarını çıkarır ve ayrıca gelecekteki çiftleşmeleri ve döllenmeyi önlemek için onları bloke eder. Ek olarak, bazı insanlar daha fazla erkek Hamster üretememek için dişilerin yanı sıra erkekleri de kısırlaştırmayı seçerler. İşlem genellikle dişi hamster 6 haftalık veya daha küçük olduğunda yapılır. İstenmeyen bir altlık genellikle bu uygulamadan kaynaklanır, çünkü kısırlaştırılmamış dişi hamsterler genellikle her iki yılda bir yavru doğurur. Bazı insanlar dişi Hamsterlarını yetişkin olduklarında kısırlaştırmayı tercih ederler, böylece daha fazla bebekleri olmaz; buna kastrasyon denir. Ancak bu prosedür, yalnızca hayvan cerrahisi için tasarlanmış ekipman kullanan bir veteriner tarafından ve henüz hamile olmayan bir hayvan üzerinde gerçekleştirilmelidir. Bu prosedürü uygulayan herkesin uygun eğitim alması ve prosedürleri doğru ve sorumlu bir şekilde yürütmesi önemlidir.

Ödülsüz dişi hamsterlar genellikle hiç yavru vermeden yaklaşık iki yıl esaret altında yaşarlar. Yaklaşık iki yaşında cinsel olarak aktif hale geldikten sonra, genellikle ilk hamster yavrularını iki ay içinde, bazen daha erken üretmeye başlar. Tüm yıl boyunca yavru üretecek kadar verimli ve sağlıklı kalırsa, yaşamı boyunca esaret altında altı yavru üretebilir. Bir erkek hamster, diğer erkek Hamster'larla bölge ve dişi Hamster'ın dikkati için kavga etmeden sadece bir yıl yaşayabilir. Tipik olarak, yaşamı boyunca iyi koşullar altında bir veya iki litre erkek bebek Hamster ürettikten sonra ölecektir.

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, müstakbel evcil hayvan sahipleri, evlerinin onun gibi bir evcil hayvanı uygun şekilde barındırıp barındıramayacağını düşünmelidir. önce onu kısırlaştırmadan veya kısırlaştırmadan bir hamster - özellikle evde çocuklar varsa. Gerekirse, uygun evcil hayvan sahipliği için sınırlar koymak, hayvanların insan müdahalesi olmadan kendilerini üreyemeyeceğini anlamayan çocukların hayvanlara yönelik uygunsuz davranışlarını engellemeye yardımcı olabilir.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
Not logged in. · Lost password · Register
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20150713-dev, © 2003-2015 by Yves Goergen
Current time: 2023-01-28, 09:07:51 (UTC +03:00)