İnternetten Para Kazanma

Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Evden Ek Gelir

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı | Danışmanlık modelleri artık internette çok popüler, belli bir konuda bilgi birikiminiz varsa kolay bir şekilde ek gelir elde edebilirsiniz, şimdi birçok kişinin yakından bildiği bir ek gelir modeli olan, internetten freelance, hani home office evden ek işler içinde çok popüler olan sosyal medya danışmanlığı işi. Sosyal medya nedir, sosyal medyanın nasıl uzmanı olunur, uzmanlık sertifikası ve diğer detaylar ile ilgili kapsamlı bir içerik hazırladık!

SOSYAL MEDYA NEDİR?

Sosyal medya, geleneksel medyanın artık iyiden iyiye yerini bıraktığı bir alandır. Facebook, Twitter ve diğer sosyal mecralar ile, artık medya değişti. Ve markalar bir insan gibi, doğrudan iletişime geçebileceğimiz bir noktadalar, ister kurumsal marka olsun ister daha düşük segmentte, kobi olsun bu önemli hale geldi.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medya konusunda, markaların djital pazarlama stratejilerine yön vererek onları temsil etme, onların ürün ve hizmetlerini insanlara sunma gibi konularda çalışmak istiyorsanız, bu son dönemin en trend işidir. Eveekis.com olarak, sosyal medya danışmanlığını ön plana çıkarmamızın nedeni, bu işin freelance home office yani evden çalışmaya olanak vermesi. Ancak kurumsal sosyal medya danışmanlığı işinde, evden çalışmak iyi bir seçim olmaz. Giriş düzeyi için, ek gelir noktası için ise düşünülebilir.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI GELİRLERİ

Sosyal medya konusunda danışmanlık veren firmalar, kişiler markalardan ortalama en kötü aylık 500 TL ile 1000 TL arasında alıyorlar, bunun karşılığında sosyal ağ hesaplarını yönetiyor, gelen yorumları raporlama ve inceleme (tracking) hizmeti veriyor.

HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMAK GEREKİR?

Sosyal medyacı olmak istiyorsanız, bu alanda birçok kurs, seminer, sertifika programı var. Eğitimli bir danışman olmanızı öneririz. Temel olarak şu bilgilere hakim olmanız önemlidir;

–SEO (arama motoru optimizasyonu)

–SEM (arama motoru pazarlaması – Adwords vb)

–Paid Marketing (ücretin merkezde olduğu dijital pazarlama)

–Viral Marketing (viral pazarlama)

–Sosyal medya dinamikleri (sosyal medya işleri)

–Kriz yönetimi (marka-sosyal ağ iletişim problemleri)

–Facebook marketing

–CPC, CPA, CPS kavramları.

Related posts
İnternetten Para Kazanma

Tiktok Para Kazanma - 2022

İnternetten Para Kazanma

Instagram'dan Para Kazanma Yöntemleri 2022 - instagramdan para kazanmak

İnternetten Para Kazanma

Trendyolda Satış Yapmak

İnternetten Para Kazanma

internetten Para Kazanma Yolları

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.