İş Fikirleri

Mining Nedir?

Mining Nedir?

Mining nedir?

Sorusu özellikle kripto dünyasında karşımıza çıkmakta. Mining kelime anlamı olarak “kazmak” “eşelemek” ya da “madencilik” anlamlarına gelmektedir. Birçok yol ve şekil ile mining yapmak mümkündür. Kurulu bir sistem üzerinden, faucet yani online olarak, mining havuzlarına katılarak ya da bulut madenciliği ile olabiliyor. Miningden kasıt kripto değerlerini zamanla kazarak arttırmak ve para kazanmaktır.

Mining Nedir?

Bilgisayar Sistemleri Üzerinden Mining Yapmak

Bilgisayar sistemleri üzerinden mining yapmak için özellikle ekran kartlarına ihtiyaç duyulur. Güçlü bir sistem kurmak ve elektrik giderlerine katlanmak gerekir. Eskiden beri süre gelen klasik mining türü budur. Bu kazım için havuzlara katılan kazıcılar, havuzun mining gücüne ve dağıtımına ortak olurlar. Son zamanlar da en çok bu tür kazanç sistemleri popüler olmuştur. Büyük bir handikap olan elektrik masrafları çıkıldığında büyük kazançların beklenmesi iyimser olur.

Mining Nedir?

Bulut Madenciliği ile Mining yapmak

Bulut madenciliği ile mining yapmak oldukça kazançlı ve masrafsızdır. Bu kazım için yapılması gereken sadece havuz için ödeme yapmaktır. Kazancınızın miktarı size nakit olarak en başta bildirilir. Neticede zamanı geldiğinde size vadedilen miktarı alırsınız. Dilerseniz elde ettiğinizi tekrar yatırım olarak koyar daha fazla kazanmaya çalışırsınız. Online mining dediğimiz bu sistemler aslında gerçekte mining yapmamaktadırlar. Stake dediğimiz nema geliri gibi zamanlar yatırımınıza göre size kazanç sunmaktadırlar. Kazım için yatırımınıza göre belirli Kazım gücü olan (Hash) çarkına dahil olursunuz. Mining nedir? Sorularına en yararlı yanıt olarak bulut madenciliği karşımıza çıkıyor. Dikkat edilmesi gereken doğru ve güvenilir platformlar ile bunu gerçekleştirmektir.

Mining Nedir?

Farm Havuzlarına Dahil Olmak

Farm havuzlarına dahil olmak Binance gibi güçlü sistemleri olan ve güvenilir kuruluşların tercih edilmesi ile olur. Yatırımlarınızın karşılığında Airdroplar alırsınız. Örneğin BNB token ile havuza dahil olup farm yaparak yeni çıkmış bir tokeni kazanmak gibi. Farm havuzları vadelidir. 1 haftadan 3 ay gibi sürelere kadar farm yaparak gelir elde edersiniz. Bu havuzlar ile farm yapmak promosyon olarak düşünülmeli. Kazanç elde edilen Kripto tokenlerin değerine ve zamanla getirisine göre daha fazla kazançlıdır. Yine tekrar etmek gerekirse bu girişimde de güvenilir şirketleri tercih etmek gerekir.

Günümüzde kripto dünyası farklı yollarla girişimcilere kazanç sunmaktadır. Yastık altındaki Türk Parasının değer kazanmasını beklemek hayaldir. Çoğu kimse birikimini altın ve dövize yatırmaktadır. Ancak Kripto Mining ile elde edilecek gelirler bundan daha fazlasını sunar. Bankaların verdiği faiz oranlarının yanında Mining yaparak elde edilecek gelirler daha büyük kazançları sunar. Her zamanki gibi mining nedir? Derken ve bu konu araştırılırken aldanmamak sağlam platformlara yatırım yapmak zorunluluğumuz olduğunu unutulmamalı.

Related posts
İş Fikirleri

En İyi İnovasyon Örnekleri

İş Fikirleri

2022’de En Çok Kazandıran 50 Meslek ve Maaşları

İş FikirleriBayilik Veren Firmalar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? Getir Kurye Başvuru Şartları 2022

İş Fikirleri

Evden Para Kazanma Yolları 2022

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.