Motivasyon

Milyoner Olmanızı Sağlayacak 10 Yöntem

Milyoner Olmanızı Sağlayacak 10 Yöntem

Milyoner Olmanızı Sağlayacak 10 Yöntem nedir? | Kimileri milyoner olmak için şans oyunları oynamanın gerekli olduğunu düşünür. Ancak buna hiç de gerek yok. 1 milyon lira kazanç sağlamak hiç de zor değil. Aksine tamamen gerçekçi bir hedeftir. Şimdi bakalım milyoner olmak için neler yapmak gerekiyor.

1. Kar Marjını Arttır

Kar marjı ifadesi sadece şirket için değil bireyler için de geçerli bir konudur. Kazancınız ile harcamalarınız arasındaki farka kar marjı denilebilir. Bu işe sıfırdan başlıyorsanız eğer aylık kazancınızın en az %20’sini birikim olarak ayırmanız gerekir. Eğer ailenizde iki kişi çalışıyorsa bu oranı en az bir kişinin maaşının yarısı kadar ayarlayabilirsiniz.

2. Küçük Düşünmekten Vazgeçin

Hedefiniz 1 milyona ulaşmaksa bu hedefinizi 10 milyon olarak belirleyin. Bilinciniz daha fazlasını kazanmaya şartlanacağı için buna göre hareket etmeye başlayacaksınız. Sağlam yatırım planları yapmak ve bunları sürdürebilmek de bu şekilde mümkün olunabilir.

3. Sevdiğiniz Şeylere Öncelik Verin

Sadece bir işte tutku duyup milyoner olmanız mümkün olamaz. Bu yüzden işinizi yaparken tutkulu olmak için sevdiğiniz işi tercih etmelisiniz. Manevi anlamda doyurucu olmasının yanında maddi de doyurucu olacaktır.

Sevdiğiniz mesleği edinmeniz zorlu bir süreç boyunca motivasyonunuzu kaybetmemenizi sağlayacaktır. Bir işi keyif alarak yaparsanız o işin sıkıntılarını atlatmanız sizin için çok daha kolaylaşacaktır.

4. Erken Yol Al

Zenginlik matematiğin işlediği bir husustur. Sağlam yatırım ile paranızı borsada büyütmek sizi milyoner yapabilir. Fakat ne kadar para ile yatırım yapılacağı hangi şirkete yatırım yapmanız gerektiği gibi konular paranızı büyütmek için önemlidir.

Çok küçük yatırımlarla dahi olsa 25 yaşında yatırım yapmaya başlamanız 60 yaşında milyoner olmanızı sağlar. Bu yüzden küçük işleri büyüterek ve erken yaşta yatırıma başlayarak daha kısa süre içerisinde milyoner olabilirsiniz.

5. Sabredin ve Sakin Olun

Milyoner olabilmek için nasıl bir yol izlerseniz izleyin sürecin tamamında sabırlı olmayı asla unutmayın. Bir milyona yatırım yaparken ulaşmaya çalışmanız çok zor olacaktır ancak ikinci milyonunuzu kazanmanız çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden ilk hedefinize ulaşmak için sabırlı olmalısınız.

6. Zihin Yapınızı Farklılaştırın

Servetinizi büyütmeniz zihninizi de buna hazırlamanızla mümkündür. Öncelikle sizi bu hedefinizden uzaklaştıracak tüm düşünceleri ortadan kaldırmak zorundasınız.

l Him kimseden bir şey beklemeyin.

l Kimseye borçlu kalmayın. Paranız yoksa o şeye de ihtiyacınız yoktur.

l Asla ama asla pes etmeyin. Mücadele sonuna kadar ilerlerseniz başarı getirir.

l Ek işlerle uğraşmaktan asla kaçınmayın.

l Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçin.

l Bencil düşüncelere kapılmayın, çevrenize mümkün olduğunca yardım etmeye çalışın.

l Birikim için asla geç değildir. O yüzden hemen başlayın.

7. Yaşam Tarzınızı Planlayın

Villalarda yaşayıp lüks hayatlar yaşayanlar hiç de düşündüğünüz gibi varlık sahibi değildir. Büyük servet sahibi insanların hemen hemen hepsi genel olarak daha sade bir yaşam sürmeyi tercih ederler.

Bunun dışında yüksek maaş alan kişiler de zenginlikmiş gibi görülebilir. Ancak bu sanıldığı gibi değildir, önemli olan tüketici olmaktan biran evvel kurtulup üretici bir zihin moduna geçmektir.

8. Gelir Kaynaklarınızı Arttırın

Maaşınız ne kadar iyi olursa olsun hedefiniz olan milyonerliğe ulaşmanız pek de mümkün olmayacaktır. Bunu hem daha kolay hem de daha çabuk yapabilmeniz için ek bir gelir kaynağı daha elde etmeniz şarttır.

Örneğin bir öğretmenseniz ve okulda çalışıyorsunuz. Boş vakitlerinizde özel ders vererek ek gelir elde edip yatırım yapmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

9. Bir Şey Üretin

Eğer aklınızda bir fikir bulunuyorsa ve fikrinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz.

Burada yapacağınız işi seçerken piyasaya uygun ve belki de piyasanın sıkıntılarından kurtarmak için bir yol bularak bir ürün üretebilirsiniz. Bu şekilde satışı daha kolay olacak ürünler üretmeniz sizi hedefinize daha kolay yaklaştıracaktır.

10. Aile Mirasını Büyüt

Ailenizden ufak bir miras dahi kalsa bunu güvenceli ve akıllı bir yatırımla büyütmenin yolunu bulmalısınız. Paranızı değerlendirecek ve birikiminizi arttıracak her şeyin size faydası olacaktır. Burada da sabırlı olmanız ve bir anda her şeyin gerçekleşeceğini beklememelisiniz.

Related posts
Motivasyon

Başarılı Bir İş Adamı Olmak

Motivasyon

Özgüven kazanma yolları

Motivasyon

Başarılı iş kadını olmanın yolları

Başarı HikayeleriMotivasyon

Dünyanın En Zengin Adamı Kimdir? Mansa Musa Kimdir?

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.