İş Fikirleri

Masaj Salonu Nasıl Açılır • Spa Açmak için Gerekli Belgeler

Masaj Salonu Nasıl Açılır

Masaj Salonu Nasıl Açılır? | Günümüzün en trend salonlarından biri olarak görülen masaj salonu, gelecekte en çok tercih edilen iş alanlarından düşünülmektedir. Kalıcı bir çalışma alanı arayanlar için masaj salonu açmak ideal bir seçimdir. Masaj salonu nasıl açılır, nasıl çalıştırılır gibi sorulara cevap arayan girişimciler, elde edilen gerçek bilgileri kullanarak istedikleri adreste masaj salonu işletmek için kullanabilirler.

Masaj Salonu Nasıl Açılır

Salonun kaliteli hizmet verebilecek bir mekana sahip olması için gerekli belgelerin hazırlanıp masör ve masözlerin ayarlanmasından sonra hizmete aktif bir şekilde devam edebilir. Masaj salonu nasıl açılır, masaj salonu nerede açılır gibi soruların yanıtlarını bulmak için aktif bir masaj salonu gözlemlemeniz ve bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.

Yoğun iş hayatı ve günümüz sosyal hayatının zihinsel yorgunluğu gibi faktörler masaj salonlarının dinlendirici hizmetleri ile son bulmaktadır. Hem yorgunluk hem de rahatlama sağlayan masaja uygulanan teknikler, olumsuz ağrı yaşamadan gevşeyip insan vücudunu olabildiğince gevşetmektedir.

Masaj Salonu Açmak

Masaj salonu açmak işin en kolay alanlarından biridir. Rahatlatıcı müzik ve yatıştırıcı bitkisel yağ özleri ile masaj uygulamaları ile tüm stresi atabilirsiniz. Günümüzde insanların iş stresi ve çalışma durumları çok yoğun olduğundan dolayı bünyelerinin masaj ile rahatlamaya ihtiyacı olduğu düşünülmektedir. Masaj salonu hizmetleri iş hayatının yükünü hafifletmek için iş ve konut olarak kabul edilen bir veya birden fazla adreste verilebilen bir hizmet türüdür.

Masaj salonu açabilmek için bir mekana sahip olmabilmeye ihtiyacınız yoktur. Masaj hizmeti isteğe bağlı olarak mobil olarak verilebilen bir hizmet olarak görülebilmektedir. Masözler bir masaj salonuna bağlı kalmak yerine bir adrese giderek çeşitli fiyatlarla masaj hizmeti sunabilir. Ancak masaj salonu açmak, düzenli bir müşteri kitlesi kazanmak ve müşteri kabulünü artırmak açısından önemlidir.

Salonun sunduğu harika hizmet sayesinde her gün farklı müşterilerle tanışabilir ve belirli müşterilere sabit bir adresle hizmet vermeye devam edebilirsiniz.

Masaj Salonu Açma Şartları

Girişimciler, profesyonel bir iş kurmak için gerekli olan bir masaj salonu açmak için gereksinimler listesinin başında bir vizyona sahip olmalıdır. Hedef netleştiğinde, resmi belgelerin verilmesi için hazırlık aşamasına başlayabilirsiniz.

Buradaki masaj mağazasını resmi olarak faaliyete geçirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan izin almanız gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine göre, girişimcilerin masaj salonu açabilmeleri için en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Masaj salonunu açmak için gerekli diğer koşullar şunlardır:

l Masaj odasının sağladığı alan en az 6 metrekare olmalıdır.

l Masaj için kullanılacak oda ve barların duvarları yağlı boya ile boyanmalıdır.

l Mağaza içerisinde ısıtma sistemleri, duş sistemleri, klima ve benzeri demirbaşlar yer almalıdır.

l Masaj odasında hizmet veren herkes mesai saatleri içinde üniforma giymelidir.

l Servis sırasında kullanılan tüm malzeme ve malzemeler masaj salonunun verdiği hizmet kapsamında sterilize edilmelidir.

Kültür ve Turizm Bakanlığının gereksinimlerini karşılayan ve gerekli koşulları sağlayan girişimciler uzun süreli masaj ve spa hizmetleri sunabilirler.

Masaj Salonu Açma Maliyeti

Bir masaj salonunun maliyeti, masaj salonu açmak isteyen girişimciler tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir. Düşük maliyetli bir işletme olmasına rağmen, tam hizmet verebilmek için belirli bir miktar sermaye gerekir.

Masaj salonu maliyetleri açısından en büyük maliyet personel düzeyinde olup işletme içinde harcanmaktadır. Yönetmelikler, bir masaj salonu açmak için asgari bir sermaye rakamına sahiptir. Ek kesinti sürelerine finansal olarak hazırlıklı olmak ve hizmet aşamasında ortaya çıkabilecek sorunları kolayca çözmek de çok önemlidir. Özellikle, acemi kuruluşlar, işlerini gerekli reklam işlerini yapmak ve belirli bir müşteri tabanı kazanmakla aynı aşamada tutmak için sermaye avantajına ihtiyaç duyar.

Masaj salonu açmak için gereken minimum sermaye 50.000 TL’dir. Bu sayı merkezin açılacağı şehirdeki kira bedeli, kiralanacak masörün maaşı, kiralanacak alanın büyüklüğü ve genişliği gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Verilen hizmetlerin kalitesi, maliyet iade süresi ile örtüşmektedir.

Masaj Salonu Bayiliği Açma

Masaj hizmetlerini sıfırdan değil bayilik sistemiyle de açıp çalıştırabilirsiniz. Masaj salonu franchise’ı açma ve sahada kalıcı bir varlık kazanma fikrine sahip olanlar çok başarılı olacaklar ve işletmede markalı bir masaj firmasının franchise’ını satın alarak işlerini çok bu şekilde kolaylaştıracaklardır.

Uzun yıllardır masaj alanında hizmet veren büyük masaj firmaları, özel bir misyon ve vizyona sahip olup, tüm faktörleri dikkate alarak hizmet vermeye devam etmektedir. Girişimci, bayilik olarak tercih ettiği işe karar verdikten sonra karşılıklı anlaşma sonrasında masaj salonu açma sistemi ile iş yapmak için firma ile iletişime geçebilir.

Spa Merkezi Açma Maliyeti

Günümüzde spa merkezleri, masaj merkezlerinin yanı sıra popüler ve talep gören işletmelerden biridir. Spa hizmetleri ve masaj odaları sağlayan şirketler yıl sonunda yüksek kârlar elde etmektedir.

Spa açmak çok pahalı bir iştir. Ancak profesyonel spa hizmetleri ile kısa sürede paranızı geri alabilirsiniz. Bugün spa merkezi açmak için gereken sermaye en az 100.000 TL’dir. Bu sayı, şirketin tercih ettiği işletme kirası ve çalışan maaşları gibi faktörlere bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Daha yüksek hizmet kalitesini düşünürseniz, yaklaşık 150.000 TL sermaye feda etmeniz gerekecektir. Spa merkezlerinin sayısı verilen hizmetlerin kalitesine bağlıdır. Daha uç sayıda bambaşka bir hizmet sunmak isteyenler, 500.000 TL’ye spa merkezi bile açabilir.

Spa merkezleri, hızlı dönüş sağlamak ve hedef gelir rakamlarına ulaşmak için doğru yerde hizmet vermelidir. Özel bir alana kurulan bir spa merkezi her zaman başarı getirir. Potansiyel bir alanda bir spa merkezi açmak ve müşterilerinize her zaman tatmin edici hizmet vermek gelecekte büyük bir başarı olabilir.

Spa Açmak İçin Gerekli Belgeler

Spa salonu açabilmek için gerekli evrakları hazırladıktan sonra, bu merkezi aktif hâle getirmeniz oldukça kolay olacaktır. Aşağıda spa salonu açmak için gerekli belgeler şunlardır:

l Spa salonunu açacak kişinin kimlik kartının fotokopisi,

l Binanın kullanılabileceğini gösteren izin mektubu,

l Tapunun bir nüshası,

l Kiralanacak işyerinin kira sözleşmesinin noter tasdikli sureti,

l İlgili ticaret odasının sicilini teyit eden belgelerin kopyaları,

l Sigorta ve BAĞ-KUR sicil belgeleri,

l İşletme abonelik belgeleri,

l İşletme kaydı,

l İmzaların sirküleri.

Bu liste dışında oluşan evrakları başvuru yapacak kişiler, şahsi başvurularında gerekli olan belgeleri detaylı bir şekilde öğrenmeleri gerekmektedir.

Spa Merkezi açımında istenilen gerekli evraklar;

l Her şeyden önce, tamamen uyumlu bir yer seçin.

l Hazırlanacak tüm belgelerin bordüre uygun olması gerekir.

l Çalışanların düzenli sağlık kayıtlarını tutun ve düzenli tıbbi kontroller yapın.

l Personelin bilgisi ne olursa olsun mümkün olduğunca güzellik ve saç bakımı gibi kurslara katılması zorunlu bir hâle getirilsin,

l Çalışanlara güzel sözler söylemek ve başarılı müşteri ilişkileri yoluyla fırsatlar sağlamak gibi eğitimler verebilirsiniz.

Masaj Salonu Aylık Kazancı

Yenileme aşamasında güzellik salonu ve masaj salonu açmak çok kolay. Ancak gelecekte bu alanda parlak bir yer edinebilmek için ilk yıl mümkün olduğunca dikkatli hareket etmeniz gerekiyor.

Masaj salonu hizmeti çok kaliteli hizmet verdiği sürece masaj fiyatları saatlik 100TL’den başlamaktadır. Kalite düzeyine bağlı olarak günlük ortalama 10 masaj yaparsanız günlük 1.000 TL üzeri kazanca sahip olmuş olursunuz.

Related posts
İş Fikirleri

En İyi İnovasyon Örnekleri

İş Fikirleri

2022’de En Çok Kazandıran 50 Meslek ve Maaşları

İş FikirleriBayilik Veren Firmalar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? Getir Kurye Başvuru Şartları 2022

İş Fikirleri

Evden Para Kazanma Yolları 2022

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.