İnternetten Para Kazanma

internetten Para Kazanma Yolları

internetten para kazanma

İnternetten para kazanma günümüzde oldukça popüler. Günümüzün büyük bir kısmı masa başında veya elimizde telefonla internette geçiyor. Hal böyleyken internetten para kazanma oldukça cazip geliyor.

internetten para kazanma
internetten para kazanma

internetten para kazanma

Bu yazımda sizlere internetten para kazanmanın yollarından bahsedeceğim. Sermaye koymadan hem öğrencilerin hem de ev hanımlarının yapabileceği pek çok iş var. Bir internetimiz bir de bilgisayarımız varsa her şey tamam. İnternetten para kazanmak elbette sanıldığı kadar kolay değil ancak biraz sabır ve emekle her şeyi halledebiliriz. İster evden ister durakta ister kütüphanede ister cafede çalışın iş tamamen size kalmış.

TÜİK 2017 yılında yaptığı araştırma da Türkiye’de %78,3 oranında geniş bantta internet kullanıcısı olduğunu söylüyor. Bu yaklaşık 64 milyon insana tekabül ediyor ve kitlenin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

1-AL-SAT YAPARAK PARA KAZANMAK

Teknoloji gelişiyor artık bütün işlerimizi internet üzerinden halledebiliyoruz. Dijital bir çağda yaşıyoruz ve gün geçtikçe farklı para kazanma yolları ortaya çıkıyor. BTC, Ethereum gibi coinleri alıp yatırım yapabilir al-sattan para kazanabilirsiniz. Kripto paralar uzun vadeli yatırım araçlarıdır. Diyelim ki Kripto para borsasını bilmiyorsunuz Icrypex’e bakabilirsiniz. Bu siteden nasıl bir yol izleyeceğinize bakabilir bilgi edinebilirsiniz.

2-KÜÇÜK İŞLER YAPARAK PARA KAZANABİLİRSİNİZ

Aylık veya haftalık olarak harçlık çıkarmak veya giderlerinizin bazılarını karşılamak istiyorsanız küçük işler yapabilirsiniz. Nedir bu küçük işler? Yurtdışında bu iş oldukça popüler ve bazı siteler bunu gerçekleştirmeye olanak sağlıyor. Grafik yazabilir, içerik düzenleyebilir, video çekebilir araştırma yapabilir, seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz. Freelance çalışarak Fiver, Upwork, yurtdışında, Türkiye’de ise Bionluk,Sadeceon gibi siteler bulunuyor. R10, Donanımhaber gibi siteler üzerinden de iş yaparak para kazanabilirsiniz.

3-STOK FOTOĞRAF İLE PARA KAZANMAK

Teknoloji gelişti, internet gelişti hal böyle olunca da telif hakkı konusunda herkes hassaslaştı. Gazeteler, internet yayıncıları, reklam ajansları ve orta veya büyük şirketler telif konusunda sorun yaşamamak için stok fotoğraf satın alıyorlar. Burada da bu fotoğrafları çeken veya stok yapan insanlara para kazanma yolu açılıyor. Her işte olduğu gibi bu işin de şartları var. Bu işe yeni girdiyseniz ve 100 ila 150 arasında stok fotoğrafınız varsa aylık 15 ile 30 dolar arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Photodune, Alamy, 1 2 3rf, Fotolia bu sitelerden bazıları.

4-İNTERNET SAYFASI AÇARAK PARA KAZANMAK

Türkiye’de 64 milyon belki daha fazla internet kullanıcısı var. Artık internete erişim oldukça kolaylaştı. Ücretli veya ücretsiz servislere bağlanarak kendi sayfanızı oluşturabilir hobilerinizi yazabilir kendi paranızı kazanabilirsiniz. Bu siterler yemek sitesi oyun sitesi haber sitesi vb. olabilir. İnternet çok kapsamlı bir ağ. Milyonlarca insan google da günde yüzlerce kere bir şeyler aratıyor. Sizde kendi sayfanızı oluşturup kendi düyanızı oluşturabilirsiniz. Wix, Goddady, Webs gibi siteler size bu konuda yardımcı olacaktır. Böylece internetten para kazanma yolunuz açılmış olur.

5-BLOG YAZMAK

Bilginiz olan veya bir hobinizi konu alarak blog yazabilirsiniz. Ne kadar çok yazı yazıp sitenizi etkili ve bilgili hale getirirseniz bloğunuza giren kişi sayısı artar. Bu kişi sayısı ne kadar artarsa reklam sahipleri sizinle iletişime geçer ve reklam alabilirsiniz. WordPress, Blogcu gibi siteler size yardımcı olacaktır. En iyi internetten para kazanma yollarından bir tanesidir.

Bunun dışında Google Adsense’e başvuru yapıp direk olarak oradan reklam alabilir kazanç sağlayabilirsiniz.

6-İÇERİK ÜRETMEK

Başkalrının bloglarına içerik üretebilir, tanıtım içerikleri üretebilir, e ticaret sitelerinin açıklama bölümünü oluşturabilir, sosyla medya uygulamaları için metin dahi oluşturabilirsiniz. İçerik bulutu, R10, İyi Makele bunlardan bazıları.

7- MOBİL UYGULAMALAR ARACILIĞI İLE PARA KAZANMAK

İOS ve Androidde bulunan oyunları indirip reklam alanlarını kullanarak kazanç sağlayabilirsiniz. Flippa, Chupamobile bu sitelerden bazıları. Peki siz kendi reklam alanlarınızı oluşturarak para kazanmak istiyorsanız hangi siteleri kullanmalısınız;? Admob, MoPub, gibi siteleri kullanabilirsiniz.

9-SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLABİLİRSİNİZ

İnfulencer olarak adlandırılan bu kişiler reklam tanıtımı yaparak para kazanmakta. Örneğin bi butik sahibi sizinle iletişime geçti ve ürün tanıtımı yapmanızı istedi. Bunun karşılığında size belirli bir ücret ödeyerek bu işlemi gerçekleştiriyor. Burada kendi kitlenizi oluşturursanız reklam alma ihtimaliniz o kadar artar.

10-BİLGİSAYAR MADENCİLİĞİ YAPMAK

Kendi bilgisayaraınızda madencilik yapabilir ve para kazanabilrsiniz. Burada kazandığınız coinleri borsa da satabilirsiniz. Madencilikte en çok Minergate kullanılıyor.

11- İKİNCİ EL EŞYA SATABİLİRSİNİZ

Kullanmadığınız ikinci el kıyafet eşya teknolojik eşyaları satarak para kazanabilirisiniz. En çok tercih edilen sitelerin başında Letgo ve Sahinden gelmektedir.

12-YOUTUBER OLABİLİRSİNİZ

Önce bir youtube kanalı açıp ve gerekli şartları sağlamanız gerekiyor. Örneği 4.000 saatlik izlenme 1.000 abone gibi. Tüm bu şartları sağladıktan sonra ”kanalıma abone olmayı unutmayın, kanalıma abone olun” demeniz yeterli olacaktır.

13- BUTİK AÇABİLİRSİNİZ

Günümüzde özellikle ülkemizde İnstagram üzerinden satış yapmak oldukça popüler. Canlı resimler mankenler güzel reklamlar derken daha fazla kişiye ulaşıp ürünlerinizin satışını sağlayabiliyorsunuz. Bunun üstüne bir de Trendyoldan reklam aldınız mı bu iş tamamdır.

Related posts
İnternetten Para Kazanma

Tiktok Para Kazanma - 2022

İnternetten Para Kazanma

Instagram'dan Para Kazanma Yöntemleri 2022 - instagramdan para kazanmak

İnternetten Para Kazanma

Trendyolda Satış Yapmak

İnternetten Para Kazanma

Sosyal Medya Danışmanlığı Yaparak Evden Ek Gelir

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.