İş Fikirleri

En Çok Para Kazandıran İşler

en çok para kazandıran işler

Para kazanmanın pek çok farklı yöntemi bulunur. Sizin için en çok para kazandıran işler konusuna detaylı bir bakış yaptık. Bu konu başlığında iki farklı kazanç şekli dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Birincisi birim zamanda daha fazla kazandıran işlerdir. İkincisi ise aylık olarak çok kazandıran işlerdir. Her ikisinde de zirveye oynayan meslekler çoğunlukla ortaktır. Sizin için bunları inceledik.

Biz aşağıda en çok kazandıran 4 meslek kolu inceledik. Bunlar asla ölçüt değildir. Mesela 2. Sırada en çok kazandıran işler arasında youtuberlık gelir. Dünya üzerinde milyonlarca youtuber bulunur ve bunların yalnızca binde ikisi ortalama üzeri paralar kazanır. Hal böyle olunca en çok kazandıran işlerin ne şartlarda olduğunun bilinmesi daha mantıklı olacaktır.

Hazır konu çok kazanmaktan açılmışken şunu belirtmek son derece önemlidir: örneğin hurdacıların çok kazandığına dair yaygın bir bilgi vardır. Doğruluk payı olan bu bilgi sizce Türkiye’de tüm hurdacıların zengin olduğu anlamına mı gelir? Bu sorunun cevabına birazdan yer vereceğiz.

en çok para kazandıran işler
 • Yabancılarla iletişim içerisinde olan neredeyse tüm meslekler

Tur rehberleri, yabancı dil kullanım üzerine olan tüm işler, yurt dışı bağlantılı yapılan çalışmalar en çok kazandıran meslekler arasında yer alır. Bu meslek grubunun neredeyse her ferdi ülkemiz ortalamasının üzerinde kazanır.

 • Youtube başta olmak üzere sosyal medya çalışmaları

Çoğunlukla yabancı kaynaklı ziyaretçilere hizmet veren sosyal medya hesapları başta olmak üzere pek çok sosyal medya çalışması, çok çok kazandıran işler arasında ikinci sırada yer alır. Yalnız burada her youtuber aynı kefeye konamaz.

 • İhraacat

İhracaat yapıp da, kazanmayan kimse yoktur. Burada iş seçimi de diğer seçeneklere oranla çok önemli olmamaktadır.

 • Yedek parça satış işleri

Telefon ve araç başta olmak üzere tüm teknolojik cihazların yedek parça temin edilmesinden sorumlu olan kişiler çok ciddi paralar kazanmaktadır.

Bir İş Nasıl Daha Fazla Kazandırabilir

Bir market yada bir kasap, daha çok kazanmak için ne yapabilir? Bunu youtuberlar için yada ressamlar içinde genişletebiliriz. Gerçek şudur ki, tüm meslek kollarının kendilerini güncellemesi ve devamlı olarak çalışması gerekmektedir. En çok kazandıran işler sınıfında bir youtuber ile mahalle bakkalını ortak paydada buluşturan tek şey yenilik üzerine yapılan çalışmalardır.

Bu sebepledir ki, o daha fazla kazanıyor ben neden kazanamıyorum? Diye sormadan önce onun ne kadar mücadele ettiğini bilmek en mantıklısı olacaktır.

Yetenek Gerektiren İşler

Bir yeteneğe sahip olmak para kazanmanın anahtarı olabilir. Bir diğer önemli konu başlığı ise her zaman için sevdiğiniz işi yaparak para kazanmanın daha mantıklı bir seçenek olduğudur. Bu yetenek gerektiren ve en çok para kazandıran işler başlığını şu mesleklere ayırabiliriz:

 • Futbolcu
 • Ressam
 • Oyuncu
 • Zanaatkar

Örnekler çoğaltılabilir ama yetenek gerektiren işlerden para kazanan insanların en büyük ortak noktasının çok çalışmak olduğu unutulmamalıdır. Ne olursa olsun, sadece pratik yapmaksızın para kazanan insanların sayısı yok denecek kadar azdır.

en çok para kazandıran işler

Çok Para Kazanmanın Yolları

Çok para kazanmak için, yaptığınız işin en iyisi yada en farklısı olmanız gerekmektedir. Yollarda genellikle belirli aralıklarla aynı işi yapan pek çok işletme görmek mümkündür. Restoranlar, köfteciler, dinlenme tesisleri, çorbacılar…

Bu işletmelerin ortak noktası şudur. O güzergah üzerinde daha önceden o işi yapıp başarıl olmuş bir adres bulunur ve diğerleri de kısa süre içerisinde onu taklit etmeye başlarlar. Hemen hemen her şehirde her yolda bunun örnekleri vardır.

İşte tam da buna dikkat etmek önemlidir. Sizler belki en çok para kazandıran işler hangisidir? Sorusu için burada olabilirsiniz ama hem farklı hem en iyi olmadığınız sürece yaptığınız işte bir numara olamazsınız!

Çok Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Çok kazandıran bir işi araştırmak şüphesiz ki faydalı olacaktır. Yalnız o iş sektöründe örnekler üzerinden hareket etmek size pek kazandırmaz. Onun yerine nasıl daha başarılı olacağınızı sorgulayabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Yapılması gerekenler:

 1. Yol haritanızı belirleyin! İyi bir başlangıç için bu gereklidir.
 2. Almanız gereken eğitim ve akademik çalışmaları kesinlikle ihmal etmeyin.
 3. Muhtemel rakiplerinizin nasıl çok para kazandığını analiz edin.
 4. Kendi artı ve eksilerinizle gerçekçi bir şekilde yüzleşin.
 5. Hiç durmadan çalışın!
 6. Başarısız olursanız birinci maddeden tekrar başlayın.

Hangi İşi Seçmeliyim?

Seçim tamamen sizin isteklerinize bağlıdır. Çevresel koşullar, fiziki şartlar yada diğer değişkenler sadece iyi bahaneler olacaktır. Siz isterseniz istediğiniz tüm mesleklerde başarılı olmak için çalışabilirsiniz.

Bir Araştırma:

2009 yılında Amerika’da yapılan bir araştırma, hastane personellerinin yalnızca %7’sinin orada olmaktan memnun olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hastanede çalışmaktan memnun olan personeller hem yatırım hem de kazanç bakımından diğer %93’lük kısımdan daha iyi noktada olduklarını belirtmiştir.

Bu araştırmadan da anlaşılacağı üzere en çok para kazandıran işler diye özellikle araştırma yapmak pek mantıklı olmayabilir. Onun yerine yaptığınız işi severek ve en iyisi olmak için çalışarak bir adım öne geçebilirsiniz.

Geçen zaman içinde önünüze para kazanma konusunda pek çok engel çıkabilir. Bu engeller neden para kazanamıyorum? Yada daha fazla para kazanmak için ne yapmam gerekir? Hatta doğru mesleği nasıl bulabilirim? Benzeri sorular sormanıza neden olabilir.

Bu gibi sorularla uğraşmamak adına kendinizi tanımalı, kendinize yatırım yapmalı ve hiç durmadan çalışmalısınız.

Related posts
İş Fikirleri

En İyi İnovasyon Örnekleri

İş Fikirleri

2022’de En Çok Kazandıran 50 Meslek ve Maaşları

İş FikirleriBayilik Veren Firmalar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? Getir Kurye Başvuru Şartları 2022

İş Fikirleri

Evden Para Kazanma Yolları 2022

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.