İş Fikirleri

Az Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri (2022)

Az Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri

Az Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri | Gelişen ve değişen dünyada insanlar yeni arayışlar içine girmeye başladı. İşinden memnun olmayan veya daha iyi bir hayat şartları için yeni iş fırsatları yakalamaya çalışan kişiler bir liste hazırladık. Biriktirdiğiniz bir miktar para ile neler yapabilirsiniz? Az Sermaye ile Yapılacak İş Fikirleri sizler için hazırladığımız yazımızda bulacaksınız.

 Öncelikle Karar Vermeniz Gerekenler

 -Ne kadar boş vaktiniz olduğunu belirleyin.

 -Becerilerinizi yani neler yapabileceğinizi belirleyin.

 -Yaparken zevk alacağınız bir işi belirleyin.

 -Hemen para kazanmaya başlamanın zor olduğunu unutmayın.

 Az Sermeye ile Yapılacak İşler

 1-Online Satış Yapmak

 Yapmanız gereken ilk iş kesinlikle bu olmalı. Online satış belki de en çok gelir getirecek olanıdır. Ancak kısa sürede para kazanmanın zor olduğunu unutmamak gerekir. Ama alıcısı olmayan bir ürün hemen hemen yok gibidir. Aklınıza bile gelmeyen, bunu kim alır ki dediğiniz bir çok ürünün binlerce alıcısı çıkabiliyor. Başlangıç olarak sosyal medya hesaplarında satış yapabilir ve daha sonra da online alışveriş mağazalarında işinize devam edebilirsiniz.

 2-Al-Sat Yapmak

 Eğer teknik bilgiye sahipseniz al-sat yapabilirsiniz. Aldığınız elektronik, ev eşyası vs bozulan ürünleri çok uygun fiyata alabilirsiniz. Tamir ettiğiniz bu ürünleri çok daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Türkiye de elektronik eşyalar pahalı olduğu için rağbet görecek bir iştir. Bu işe başlamak için de yüksek sermaye ye ihtiyacınız yoktur.

 3-Online Eğitim Vermek

 Pandemi dönemi ile birlikte zirve yapmış iş kollarından birisi de kesinlikle online eğitim vermektir. Aklınıza gelebilecek bütün konularda online eğitim verebilirsiniz. Bu her gün aynı saatlerde vermek zorunda olduğunuz bir şey değildir. Uzmanlık alanınıza göre önceden çektiğiniz ders videolarını udemy gibi eğitim sitelerine yükleyebilirsiniz. Böylece güzel bir gelir elde edersiniz. Benim herhangi bir konuda uzmanlığım yok diye düşünmeyin. Merak ettiğiniz konularda araştırma yapın ve öğrenin. Bir süre sonra eğitim verme düzeyine geleceksiniz emin olun.

 4-Fotoğrafçılık Yapmak

 Güzel fotoğraf çektiğinizi düşünüyorsanız ve fotoğraf düzeltmeye veya güzelleştirmeye meraklıysanız kesinlikle sizin yapacağınız iş bu olmalı. Sosyal medya sayesinde fotoğraflarınızı binlerce kişiye gösterebilirsiniz. İnsanların sosyal medya ya kaliteli fotoğraflar koymak için yarıştığı bu dönemde müşteri bulmak zor değildir. Ayrıca you tube içerik üreticilerine de satış yapabilirsiniz. Bu fotoğraflar Kısa sürede gelir getirebilecek ve müşteri potansiyeli fazla bir iştir.

 5-Sosyal Medya Danışmanlığı

 Bİr çok ünlü isim veya sayfalarını büyütmeye çalışan fenomenler, fenomen olmaya çalışanlar veya bu işlerden hiç anlamayıp yine de sosyal medyada hayâl ettikleri noktaya gelmeye çalışanlar mutlaka sosyal medya danışmanlığına ihtiyaç duyacaktır. Sosyal medya hesaplarını profesyonel şekilde yönetmek ve takipçi, izlenme sayılarını arttırmak için bir çok kişinin ihtiyaç duyabileceği bir meslektir. İlk başlarda müşteri bulunması zor gibi görünse de size referans verebilecek bir kaç kişi ile çalışmak bir çok fırsatı beraberinde getirebilir.

 6-Web Tasarımcılığı

 İnternet dünyasında yaşadığımız için tek bir yere bağlı kalmadan iş yapabilme potansiyeli olan bir meslektir. Bir miktar kodlama bilgisine sahipseniz ve bilgisayara merakınız da varsa kesinlikle girmeniz gereken bir iştir. Ayrıca kodlama bilgisi dışında WordPress, Opencart gibi hazır yazılım sistemlerini de kullanarak müşteri bulabilirsiniz. Artık bir çok işletmenin, kurumun ve şahısların kendilerine ait siteleri olduğunu düşünürsek müşteri bulmak için çok uğraşmayacağınız bir iştir.

 7- İçerik Yazarlığı

 Belki de en az maliyetli işlerden biri de içerik yazarlığıdır. Sadece bir bilgisayar ile başlayabilirsiniz. Yazmayı seviyorsanız ve fikirlerinizi insanlara anlatmaktan hoşlanıyorsanız kesinlikle yapmanız gereken bir iştir. isterseniz kendiniz bir web sitesi açarak içerik üretebilirsiniz. İsterseniz de başka blog veya web sitelerine içerik üreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için müşteri aramak yerine herhangi bir konuda içerik hazırlayarak da satabilirsiniz.

 8-Örgü-El İşi Ürünleri Satmak

 Kıyafet te, takıda, oyuncakta eskiye özlemin fazlasıyla olduğu bu dönemde el işi yaptığınız ürünlerinizi başlangıç olarak sosyal medya da daha sonra da kendi sitenizi açarak rahatlıkla satabilirsiniz. Bu iş tahmin ettiğinizden daha fazla merak uyandıran ve insanların almak istediği tarzda ürünlerdir. El işi becerinize güveniyorsanız ve biraz da pazarlama kabiliyetiniz varsa tam size göre bir iştir.

 9-Organik Gıda Ürünleri Satmak

 Şehirleşmenin fazlasıyla olduğu bu dönemde organik ürünler bulmak da bir o kadar zorlaştı. İnsanlar artık marketlerden hazır alınmış yiyeceklerden çok organik ürünlere yöneliyor. Kendi evinizde bile yapabileceğiniz organik ürünleri sosyal medya ile bir çok kişiye satabilir ve iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Sadece bu işi yaparak hayatını devam ettiren bir çok kişinin olduğunu unutmayın.

 10-Kişiye Özel Ürün Yapmak

 İnsanların doğum günü, anneler günü, sevgililer günü bir çok önemli günde tercih ettiği kişiye özel ürünler tasarlayıp satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu ürünler kıyafet, takı, ev eşyası vs olabilir. O kadar çeşitli kişiye özel ürün var ki ne yapacağınız tamamen hayal gücünüze kalmış durumda. Ayrıca bu tür ürünler sadece bir kişiye özel üretildiği için gelir getirme açısından oldukça iyi bir iştir.

Related posts
İş Fikirleri

En İyi İnovasyon Örnekleri

İş Fikirleri

2022’de En Çok Kazandıran 50 Meslek ve Maaşları

İş FikirleriBayilik Veren Firmalar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? Getir Kurye Başvuru Şartları 2022

İş Fikirleri

Evden Para Kazanma Yolları 2022

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.