Yatırım

Altına yatırım yapılır mı

Altına yatırım yapılır mı

Altına yatırım yapılır mı

Son dönemde herkesin aklında aynı soru mevcut. Altına yatırım yapılır mı sorusu. Altın; geçmişten günümüze kadar ulaşmış en uzun yıllar süren yatırım, ticaret, takas veyahut değerli eşya olarak kalmıştır. Bunun içindir ki en güvenli yatırım araçlarından biri olarak görülmektedir. Günümüzde çoğu insan altını hep bir güvence olarak görmüştür, görmeye devam etmektedir. Çünkü altın hiçbir zaman değerinden bir şey kaybetmez yıllar geçtikçe her zaman değeri katlanmıştır. Bu sayılarla da ifade edilince ortaya çıkmaktadır. Kimimizin bankalarda kimimizin yastık altında, kolunda bulundurmuş olduğu bu değerli eşya, günümüz piyasasında değeri en yüksekler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte bu kadar yüksek piyasa değerine sahip olduğu için, manipülasyon, spekülasyon olma durumu çok az ve yok denecek kadar azdır. Altını güvenli yapan bu durumdur, fiyatı ne çok oynar ne çok azalır.

Altına yatırım yapılır mı

 Neden Altına Yatırım Yapmalıyız?

 Altına yatırım yapmak hem kişiyi güvence altında tutacaktır, hem de değişen dünya şartlarında herhangi bir ekonomik kriz veyahut bir savaş anında, altın değerinden bir şey kaybetmeyecek hatta ve hatta artacaktır. Bu geçmiş piyasalardan ve sayılardan yola çıkarak söylenmiş bir şeydir. Bununla birlikte asırlardır bizlere yardımcı olan bu maden, günümüzde en yüksek piyasalardan birine sahiptir. Devletlerin ve özel kişilerin her zaman portföyünün bir kısmını, bazen büyük bir kısmını ayıran bu yatırım aracı kendini her zaman bu konularda kanıtlamış, kanıtlamaya devam etmektedir. Biz insanların ise en çok adını duyduğu ve yatırım yapmaktan hoşlandığı bir yatırım aracı olmuştur.

Altına yatırım yapılır mı

 Altına Yatırım Nerelerden Yapabiliriz?

 Altına yatırımı kuyumculardan, bankaların kendine özel altın hesaplarından yapabilmekteyiz. Buralardan daha fazla bilgiler elde edebilmekteyiz, mesela bankalar bazen hesaplarınızdan otomatik olarak altına para aktarmaktadır. Kendi miktarımızı buna göre belirlemekte elbette ki fayda olacaktır.

 Altına Yatırım Riskli Midir?

 Her yatırımda olduğu gibi altınında ufak olsa da bir riski vardır lakin geçmiş tablolardan yola çıkarak altın kısa bir süreliğine değerinin altına düşse bile oldukça sert yükselişlerle tekrardan değerinin üstüne çıkmayı başarmış, kuvvetli ve değerli bir yatırım aracıdır. Yatırım; risk demektir. Biz ise bu risklerden olağanca bilgi ve sabır ile artışla ayrılmak durumunda olacağız. Yatırımlarımızda her zaman sabırlı olmak zorundayızdır. Yoksa paramızın sabırlı insanlara aktardığımız, bir yatırım aracı olacaktır. Buna dikkat etmeli portföyümüzü tek bir yatırıma odaklamamalı, hepsini eşit veyahut az buz yüksek miktarlarda paylaştırmalıyız böylelikle riski en aza indirmiş durumunda olacağızdır. Altın; geçmiş tablolardan bizlere yola çıkartarak, her zaman istikrarını korumuş ve değerinden bir şey kaybetmemiştir. Dediğimiz gibi biz bu bilgileri erişip, araştırıp olağanca bir miktarla, iyi birer miktarlar elde edebilir veyahut kendimizi güvence altında tutmuş olabiliriz. İnsanoğlu her zaman kendini güvende, emin ellerde tutmak isteyecektir. En doğal hakkımızdır, bu yatırım aracıda bizleri bu eminlikle tutacağından şüphemiz yoktur.

Altına yatırım yapılır mı

 Bunlardan yola çıkarak yatırım; bir akıl, bir sabır işidir. Biz bu büyük piyasada, olduğunca yüksek bilgilere sahip kişilerle ancak araştırıp, okuyarak onlarla aynı düzeyde olabilmekteyiz. Sadece altın için değil diğer yatırımlarımızda da bunlara dikkat edip, pozisyonumuzu alma durumunda zorunluyuz. Asıl risk yatırım değildir, asıl risk bizim yatırım hakkında bir şey bilmediğimizdir.

Sign up for our Newsletter 
[mc4wp_form id="14"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.